top of page

o mně.

DSC_2130.jpg

Ahoj jmenuji se Johana.

 

Jsem lektorka jógy, ale především jsem žena. Žena která se snaží najít si svou vlastní cestu,  způsob autentického bytí na tomto světe. Jsem máma. Máma, která chce svým dětem ukázat, že život je krásný se vším, co nám přináší. Jsem manželka, dcera a přítelkyně a ještě mnohem víc. A hlavně, jsem lidská bytost stejně jako ty. 

Moc tě tady vítám a věřím, že se mnou budeš ráda jógovat a meditovat a být. 

Jak tedy má jógová cesta začala? 

Moje jógová cesta začala v roce 2015, kdy jsem hledala v životě klid a zpomalení v náročném životním období, kdy jsem na své mysli i těle začala pociťovat, co to znamená trpět úzkostí. Velkým milníkem bylo moje studium jógy v rámci lektorského kurzu v roce 2019. Tehdy jsem si uvědomila, že jóga není jen cvičení, ale může nám dát do života mnohem více. Může nám pomoci zahojit a zotavit tělo i mysl.

 

 Za druhý milník pokládám letošní rok 2023 a setkání s hlubším významem technik mindfullnes a hlavně jejich použití v běžném životě. Ne nadarmo se říká “Live yoga off the matt” - “Žijte jógu mimo podložku”. 

 

Traduje se, že jóga za vámi přijde právě tehdy, když ji nejvíce potřebujete. Ke mně samotné během života, velkého pracovního nasazení, léčení úzkostí, těhotenství a mé pro mě velmi transformační a nové cesty jako mámy přišla a odešla mnohokrát. Ale vždy když se vrátila, tak s tím, s čím jsem nejvíce potřebovala. A o tom jóga pro mě je. O tom dát tělu, duši i mysli to, co právě potřebuje. Bez hodnocení, s laskavostí. A i když přicházíme na podložky jako samostatné jednotky, jóga je to, co nás spojuje, ať jsme kdekoliv a v jakémkoliv životním období. 

ROD-221112-0292.jpg
bottom of page