top of page

Workshopy.

jóga a mindfulness.

Jóga a mindfulness 

Laskavě a vědomě k plnějšímu prožívání přítomnosti a klidnější mysli.

14.10. 2023

10:00

DOYOGA studio

Položme si otázku. Jak často jsme v přítomnosti? Jak často prožíváme přítomný okamžik bez toho, aniž bychom přemýšleli nad prací, dětmi, povinnostmi a v mysli nám nejel film o tom, co jsme udělali špatně včera a co uděláme jinak v budoucnu? 

 

Pro většinu z nás je v tomto zrychleném světě, plného tlaku na výkon a jangové energie velmi těžké zpomalit, a vychutnat si život v přítomnosti. Přítomnost je přitom jediný okamžik, ve kterém se život uskutečňuje. 

 

Jóga i mindfulness jsou nádhernými nástroji k tomu, naučit své tělo  vědomě odpočívat a napojit se na svůj vnitřní klid, který si nosíme v sobě. Bez hodnocení a s laskavostí sami k sobě, protože tyto dvě hodnoty jsou stěžejní, jak pro praxi mindfulness, tak jógy. Já sama jsem si zamilovala toto propojení praxe jógy a mindfulness technik a velmi mi zjemnilo pohled na vlastní život. Jste připraveni začít žít více tady a teď?

 

Na tomto workshopu společně projdeme a vyzkoušíme techniky mindfulness od vědomého jídla, bodyscanu přes vědomý pohyb propojíme s jógovou terapii až po relaxační meditace. Popovídáme si o tom co je to MBSR - kurz technik ke snížení stresu pomocí všímavosti. Tyto dvě a půl hodiny věnujete jen sami sobě. Z workshopu si odnesete svoje vlastní materiály s jednoduchým návodem, jak lépe a vědoměji oddechovat v běžném životě a jako bonus také jednu relaxační nahrávku k domácímu použití. 

Workshop probíhá v krásném DOYOGA studio v centru Ostravy. Více informací v tlačítku níže.

Jógová terapie za zvuku gongů.

Oddech pro duši tělo i mysl.

27.1.2024

18:00 - 19:30

DOYOGA studio

 

Souhra péče o tělo, mysl i duši v podobě jógové terapie, kterou velmi jemně a blahodárně doplní zvuky gongů. Obě tyto techniky dohromady vytvářejí soulad pro naše tělo jako celek.

 

Hlavními aspekty jógové terapie je hluboké uvolnění a samotné gongy dokáží tento stav prohloubit a pomoci našemu tělu i mysli ještě hlouběji relaxovat a zotavit tak své tělo. Cílem této blahodárné praxe je uklidnění těla a celého nervového systému jemným zahřátím pomocí vědomého pohybu a poté setrváním v klidu v pasivních jógových pozicích po dobu několika minut s využitím hlubokého a pomalého dýchání za doprovodu zvuků gongů, které podporují regeneraci, kreativitu a intuici.

 

Protože až ve chvíli, kdy začneme oddychovat na úrovní nervové soustavy, naše tělo se může zotavit a nabrat energii. Pravidelné „koupání se“ ve vibracích gongu, které prochází všemi našimi buňkami přináší omlazení organismu, zlepšuje metabolismus a posiluje imunitu. 

 

Neděláme nic, ale vlastně děláme mnoho. 

 

Jógová terapie společně se zvukovou lázní gongy je i duchovních zážitkem. Přináší pocity jednoty a osvobození se. 

 

Dovolme si zpomalit. Společně.

 

Workshopem vás provedou Johana (lektorka jógové terapie) a Alenka (gongy).

Workshop probíhá v krásném DOYOGA studio v centru Ostravy. Více informací v tlačítku níže.

jógová terapie za zvuku gongů.
JT a gongy doyoga-4.png
bottom of page