top of page

o mně.

Ahoj jmenuji se Johana.

 

Jsem lektorka jógy, ale především jsem žena, maminka, manželka, dcera a přítelkyně a ještě mnohem víc. A hlavně, jsem lidská bytost stejně jako ty. 

Moc vás tady vítám a věřím, že se mnou budete rádi jógovat a meditovat. 

Jak tedy má jógová cesta začala? 

Tel: 775-921-081

 

Velkým milníkem v mém životě bylo mé těhotenství a porod. Nenarodila se na svět jen nová osůbka můj syn, ale také já jako máma. Říká se, že děti na svět nechodí, abychom je učili o životě, ale že ony učí nás. A tak se také stalo. Už během těhotenství, během i po porodu a s mým novým transformovaným já jako mámy, jsem cítila velkou touhu po tom, změnit to jakým způsobem žiji. Dívala jsem se na toho malého človíčka, a říkala si, jakým člověkem pro něj a pro sebe chci být? A odpověď přišla velmi rychle.

 

Jóga se ke mě vrátila ještě ve větší intenzitě, než kdy před tím. Našlo si mě i mindfulness. Jejich hlubší význam a hlavně použití v běžném životě. Dnes už vím, že je to celoživotní cesta a na mnohá témata měníme v životě pohled, přestanou nám sloužit a tak se vracejí, a my máme novou příležitost k hojení. Do života mi přišlo spousta skvělých žen, terapeutek, průvodkyň které mi svítily na cestu a já věděla, že jdu správně.  

 

A teď jsem tady já pro tebe, abych ti posvítila na tvou cestu. Abys konečně jako já, zažila to, jaké je to žít v plné autenticitě svého já, být taková jaká jsi opravdu hluboko uvnitř, ve své duši. Aby ses nebála postavit si hranice a byla na ně pyšná. Abys dokázala ukázat svému dítěti tu mámu, kterou jsi, protože přesně takovou tě potřebuje. Taková jaká jsi, jsi pro své dítě dokonalá. Abych ti ukázala jak skrze své tělo ztišit mysl a skrze mysl opečovat své tělo. 

 

Protože vše je propojeno. Stejně jako jóga = jednota❤️ 

ROD-221112-0626.jpg

Moje jógová cesta začala v podatatě asi před 11 lety. Během mého studia medicíny na vysoké škole jsem poprvé pocítila co je to, když vás vaše tělo opravdu zastaví, když je toho na něj moc. Začala jsem trpět úzkostmi a panickými atakami a tady má cesta začala. Začala jsem hledat, čím své tělo zpomalit, dopřát mu oddych. Má terapeutka mi doporučila jógu, a věřte mi, že jsem ji dodnes vděčná. Nebyla to láska na první pohled. Pro mou, do té doby vyhajpovanou mysl, která byla zvyklá stále něco dělat a nezastavovat se to bylo utrpení. Ale postupem času jsme si k sobě našly cestu. Začala jsem na sobě pozorovat, že tělo zpomaluje, regeneruje a že mi jóga dělá opravdu dobře. Po pár letech vlastní praxe, přišla přirozeně potřeba jógu předávat. Tak jsem se v roce 2019 vydala na lektorský kurz. Tehdy jsem si opravdu hluboce uvědomila, že jóga není jen cvičení, ale může nám dát do života mnohem více. Nebyl to ani životní styl. Je prostě mou součástí. 

 

A jak to tak v životě chodí, své programy a autopiloty, často na první pohled nerozeznáme. Tak jsem se vydala na cestu velkého pracovního vytížení, velmi jsem pracovala, podnikala a velmi dlouho opět trápila své tělo i mysl. Stres a vlastně vše co mě přivedlo k úzkostem jsem několikrát zopakovala a tak se pořád k józe vracena a odcházela a zase vracela :) 

bottom of page