top of page

Popisy studiových lekcí.

Vědomá hata yoga.
_DSC1281 (kopie).jpg

Vědomá hatha jóga.

Velmi jemná jógová praxe prokládaná prvky mindfulness technik, při které zahojíme naše tělo, mysl i duši. 

vědomá hatha yoga.

Každý den v životě nám přináší výzvy a je to tak správně. Během této lekce na to ale na chvíli zapomeneme. Ha - tha znamená slunce a měsíc, dvě protichůdné energie. Každý je v sobě máme. Jin a Jang. Mužskou a ženskou energii. Společně zpomalíme, harmonizujeme oba póly našeho života, dynamiku i klid. Protáhneme a zahojíme naše tělo, mysl i emoce. Opravdu jemnými ásanami spolu s pozorováním dechu a počitků v našem těle budeme uvolňovat napětí jak tělesné, tak duševní a také naši celou nervovou soustavu. Někdy se dokonce může stát, že vůbec nevstaneme z podložky.. Lekce je proložena prvky Mindfulness technik - technik všímavosti toho, co se děje v našem těle, mysli i emocích bez jakéhokoliv hodnocení, s laskavostí a hravostí. Našim společným cílem na lekci bude si odpočinout, načerpat novou energii a občas prostě jen tak být. Společně.

_DSC1476 (kopie).jpg

restorative yoga.

Velmi jemná jógová praxe, ve které zůstáváme ve velmi pasivních ásánách s pomůckami a polštářky i několik minut. Cílem této velmi blahodárné praxe je uklidnění těla a celého nervového systému a vlastně znovuučení se relaxovat.

 

Hlavními aspekty restorativní jógy je hluboké uvolnění. Cílem této blahodárné praxe je uklidnění těla a celého nervového systému jemným zahřátím pomocí vědomého pohybu a poté setrváním v klidu v pasivních jógových pozicích po dobu několika minut s využitím hlubokého a pomalého dýchání. Protože až ve chvíli, kdy začneme oddychovat na úrovní nervové soustavy, naše tělo se může zotavit a nabrat energii. Restorativní jóga je velmi efektivní na energetické rozproudění těla, uvolnění ztuhnutí a zvyšování flexibility těla i ducha. Učí nás zastavit, zpomalit a znovu vnímat svoje tělo a jeho potřeby. Vytváříme tak protiklad k dnešní jangové, rychlé a na podněty a výkon náročné době. Vyvažujeme ho. Vytváříme společně s ním harmonii. Neděláme nic, ale vlastně děláme mnoho. Dovolte si zpomalení, čas a péči pro sebe. Protože ve chvíli, kdy si to dovolíme, zjistíme, že nepracujeme do padnutí, abychom pak odpočívali, ale odpočíváme abychom mohli být aktivní.

Restorativní joga
bottom of page